Częste Pytania

Tutaj możesz przeczytać najczęściej zadawane pytania.

Co to są majtki menstruacyjne?

Majtki menstruacyjne są bardzo chłonne – są tak zaprojektowane, aby bez problemy wchłaniały miesiączkę i by nie trzeba było używać tamponów ani podpasek. Majtki składają się z czterech warstw, w tym specjalnej warstwy odprowadzającej wilgoć, co oznacza, że każda krew menstruacyjna jest bardzo szybko wchłaniania i nie będziesz czuła wilgoci. Po użyciu pary, wypłucz je pod bieżącą wodą, następnie wrzuć do prania, aby były gotowe do ponownego użycia.

Czy Majtki menstruacyjne są bezpieczne?

Nasze tkaniny zostały przetestowane i posiadają certyfikat OEKO TEX 100 STANDARD, aby zagwarantować zgodność z najlepszymi wytycznymi. Właściwie uważamy, że Majtki menstruacyjne są najbezpieczniejszym i najlepszym produktem stosowanym w czasie miesiączki.

Majtki menstruacyjne to zupełnie inne doświadczenie, w którym możesz w spokoju przechodzić miesiączkę (tak, jak powinnaś to robić przez cały czas). Majtki są wielokrotnego użytku i są przyjazne planecie.

Czy mogę nosić Majtki menstruacyjne w dni obfitego krwawienia?

Dokładnie tak! Wiedzieliśmy, że największą barierą dla osób chcących wypróbować Majtki menstruacyjne będzie obawa przed przeciekaniem, dlatego celowo zaprojektowaliśmy nasze Majtki tak, aby były superchłonne.

Czy majtki menstruacyjne przeciekają?

Pomyślmy jak to jest z tym przeciekaniem. Przeciekanie jest czymś przerażającym, czym straszą nas firmy produkujące tampony i podpaski (które tak naprawdę nie chronią przed przeciekaniem). Używanie Majtek menstruacyjnych oznacza pozbycie się strachu przed przeciekaniem. Dlatego, że nasze czterowarstwowe Majtki są superchłonne i chronią doskonale.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar majtek?

Czytaj więcej tutaj.

Uwaga! Rozmiary poszczególnych modeli mogą się różnić. Przedstawiona tabela rozmiarów jest tylko orientacyjna! i ma na celu pomoc w wyborze właściwego rozmiaru. W niektórych przypadkach w zależności od fasonu, czy modelu wymiary rzeczywiste mogą się różnić od wymiarów prezentowanych w tabeli. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe dopasowanie zakupionych produktów. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą naszego sklepu.

Skąd będę wiedzieć, kiedy zmienić Majtki menstruacyjne?

Czy używając tamponu lub podpaski jesteś po prostu w stanie wyczuć, kiedy czas na zmianę? Cóż, tak też się dzieje z majtkami menstruacyjnymi. Po prostu czujesz, że nadchodzi moment zmiany. Wyściółka może zacząć wydawać się trochę ciężka lub przestać wchłaniać. Oznacza to, że Majtki osiągnęły swój limit.

Na jak długo starcza jedna para Majtek menstruacyjnych? (tj. Ile to może potrwać?)

Każda kobieta miesiączkuje inaczej, więc ciężko jest to dokładnie określić. średni czas to około 8 godzin w dni obfitego krwawienia. Jednak niektóre klientki muszą zmieniać bieliznę po 3 do 4 godzinach, a inne nawet po 14 godzinach. Kiedy miesiączka staje się lżejsza, jedna para może wystarczyć na cały dzień i noc (tak jak zwykła bielizna). Ale znowu, każda miesiączkuje inaczej, więc musisz sama je wypróbować, aby dowiedzieć się dokładnie, jak często musisz się zmieniać.

Czy mogę chodzić na siłownię w Majtkach menstruacyjnych?

Majtki menstruacyjne to idealna propozycja dla osób aktywnych fizycznie. Skutecznie zapobiegają przeciekaniu, są bardzo wygodne, a dodatkowo nie pozostawiają na skórze uczucia wilgoci. Wiec możesz chodzić na siłownię i ćwiczyc bez obawy że przeciekasz!

Czy mogę używać Majtek menstruacyjnych jako wsparcie do tampony i podpasek?

Oczywiście. Chociaż czy na pewno chcesz użyć produktu, który jest bardziej szczelny niż tampon, jako tylko wspomagający tampon? Jeśli na początku nie czujesz się komfortowo, uważasz, że to ryzykowne -możesz wypróbować Majtki menstruacyjne, gdy będziesz w domu. I wtedy zobaczysz.

Ile pieniędzy mogę zaoszczędzić na Majtkach menstruacyjnych?

Stosowanie tamponów i podpasek kosztuje około 150 zł rocznie. Majtki menstruacyjne kosztują około 90 zł rocznie (jedna para) i można je używać od 2 lat do nawet 10 lat w zależności od tego, jak o nie dbasz. Czyli powiedzmy, że wytrzymają 5 lat, na Majtki wydałaś tylko 250 zł (trzy pary), a na tampony i podpaski wydasz około 750 zł w tym samym czasie.

Czy Majtki menstruacyjne są przyjazne dla planety?

Tak! Majtki menstruacyjne nie są jednorazowego użytku – są jak zwykła bielizna, więc w przeciwieństwie do tamponów i podpasek nie będą leżeć na wysypisku przez następne pięćset lat.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Zamówienia realizujemy w ciągu 3-7 dni roboczych. Dostawa na terenie Polski zajmuje DPD/INPOST 1-2 dni robocze.

Należy pamiętać, że w przypadku ofert specjalnych, wyprzedaży lub nowych kolekcji może minąć 1-3 dni opóźnienia w otrzymaniu zamówienia. Powyższe czasy to również szacunki naszych kurierów. Zamówienia nie są realizowane w weekendy i święta.

Pod produktem jest informacja, że produkt jest dostępny na zamówienie, co to jest?

Jeżeli pod danym produktem lub rozmiarem jest informacja, że produkt jest na zamówienie, oznacza to, że produkt jest szyty tylko na zamówienie, a czas oczekiwania wynosi co najmniej 3 tygodnie.

UWAGA: Po złożeniu zamówienia na taki produkt, konsument nie może odstąpić od umowy zgodnie z pkt 3 art. 38 ustawy o prawach konsumenta.

Czy mogę zamówić i otrzymać produkt tego samego dnia?

Obecnie dostawa tego samego dnia jest możliwa tylko w Krakowie

Czy zamówiony towar można odebrać osobiście?

Obecnie osobisty odbiór zakupionego towaru nie jest możliwy.

Popełniłem błąd w adresie dostawy, czy mogę go jakoś zmienić ?

Tak, Prosimy o jak najszybszy kontakt, w przeciwnym razie będziemy musieli poczekać aż przesyłka do nas wróci.Koszty dostawy ponosi kupujący.

W jaki sposób mogę zapłacić za zamówienie?

W sklepie Moot można zapłacić na różne sposoby. Wybór opcji płatności należy do Kupującego i następuje podczas składania zamówienia. Dowiedz się więcej

Czy płatności online w sklepie Moot są bezpieczne ?

Płatnośći w naszym sklepie są zaszyfrowane i zabezpieczone ( stosujemy szyfrowanie SSL ). nie zachowujemy rekordów danych kart kredytowych na serwerach sieciowych. Płatnośći są zaksięgowane natychmiastowo po zatwierdzeniu.

Czy można dostać fakturę po zakupie

Tak, Fakturę otrzymasz na mailu, gdy zamówienie zostanie zrealizowane. w przypadku brak faktury. Prosimy o kontakt mailowy hello@moot.pl

Jaki jest termin na zwrot towaru w sklepie Moot ?

Zwrotu zakupionego towaru w sklepie Moot można dokonać w ciągu 14 dni od otrzymania zakupionego towaru.

Czy mogę wymienić bieliznę ?

Tak masz na to 30 dni, maksymalna ilość wymienianych majtek nie może być większa niż 2 sztuki przy zamówieniu 3 sztuk, jeśli zamówiono 2 sztuki majtek, to jednych z nich nie można już wymienić. Wprowadzenie limitu jest podyktowane względami higienicznymi. Uwaga: wymiana dotyczy wyłącznie nierozpakowanych majtek

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie?

Skontaktuj się z nami